IMG-5962

Володимир Ар’єв: Закон про освіту надає особам, які належать до національних меншин, право на вивчення рідної мови у закладах освіти

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив під час виступу на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Він підкреслив, що закон про освіту побудований на європейських принципах.

«Закон надає особам, які належать до національних меншин, право на вивчення рідної мови у закладах освіти. Наша депутатська делегація та Міністр освіти України має намір захищати права меншин. В нас є регіони, де проживають меншини, і протягом багатьох років ми бачили, що все навчання проходило мовою меншості і тільки дві години на тиждень приділялось вивченню української мови», – заявив Ар’єв.

Він також зауважив, що багатьом учням, які належать до нацменшин, недостатньо знань української мови, що перешкоджає в подальшому їх навчанню у ВУЗах.

«Це призводило до неспроможності учнів здати іспит з української мови та заважало їх вступу до вищих навчальних закладів. Наприклад, 60 % учнів належать до угорської більшості, вони провалили іспит з української мови,  успішно здали іспити з математики та історії України, однак не змогли вступити до ВУЗу. Конвенція захисту регіональних мов ратифікована на Україні – це дало можливість навчатися  рідною мовою. Ми готові до компромісу та до дискусій», – відзначив Ар’єв.

Він також зазначив, що наразі призупинена дія закону про освіту до відповідного висновку Венеціанської комісії.

«Президент України Петро Порошенко вчора пообіцяв вам дочекатися рішення Венеціанської комісії. Тож потрібно дочекатися результату Венеціанської комісії і досягнути компромісу», – відзначив Володимир Ар’єв.