photo5316682974713981073-2

Експертне опитування з гендерної проблематики довело її актуальність для України – Ірина Суслова

 13 вересня громадська організація Ліга захисту прав жінок «Гармонія Рівних» спільно з Інститутом соціальних технологій «Соціополіс» презентували експертне дослідження «Гендерна проблематика та її актуальність в українському суспільстві».

Мета опитування – узагальнена характеристика окремих аспектів гендерної ситуації в Україні, з’ясування найбільш актуальних проблем в даній сфері та ефективності існуючих підходів до їх вирішення.

Під час прес-конференції, де відбулась презентація дослідження, народний депутат України фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ірина Суслова наголосила, що за даними дослідження українське законодавство лише частково враховує гендерні аспекти.

«За десятибальною шкалою експерти оцінили гендерну збалансованість українського законодавства в 5,5 балів. Це надзвичайно низький рівень, якщо врахувати, що Україна вже давно долучилась до головних міжнародних зобов`язань щодо забезпечення гендерної рівності. Проте, досі ми не спромоглися ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок та супутні їй закони. Досі не ухвалений новий Трудовий кодекс, який би виправив дискримінаційну ситуацію на ринку праці. Гендерне квотування для політичних партій фактично не діє, адже не передбачає жодних санкцій для тих, хто порушує його принципи. Не існує законодавчих обмежень для сексистської реклами», – заявила Ірина Суслова.

Також вона звернула увагу на низький рівень представництва жінок у владі.

«76% експертів визнали, що теперішній рівень присутності жінок в органах державної влади України та в українській політиці явно недостатній. Це має далекосяжні наслідки. Чоловіча більшість в центральних та місцевих органах влади ставиться до гендерних питань за залишковим принципом, вони явно не в мейнстрімі державної політики», – переконана народна депутатка.

За її словами, наша держава потребує глибинних реформ з урахуванням гендерного підходу.

«Важливо, щоб ключові законопроекти, урядові постанови, укази президента, рішення місцевої влади враховували інтереси як чоловіків, так і жінок й проходили попередню перевірку на гендерну збалансованість. В результаті від цього виграє все суспільство. Комплексний гендерний підхід дозволить державі більш якісно виконувати умови соціального контракту, а отже гарантувати безпеку, стабільність та прогнозованість життя українців», – наголосила Ірина Суслова.

Експертне дослідження «Гендерна проблематика та її актуальність в українському суспільстві» проведене 7 червня-21 липня 2017 р. Інститутом соціальних технологій «Соціополіс» на замовлення громадської організації Ліга захисту прав жінок «Гармонія Рівних» . Обсяг вибірки експертного опитування – 25 експертів.