13

Тетяна Ричкова: Міноборони вибудовує матеріальне забезпечення армії за євроатлантичним зразком

Міноборони має твердий намір до кінця року завершити необхідні процедури, аби у повному обсязі запрацювала угода між українським оборонним відомством та Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NSPA). Про це повідомила народний депутат від БПП, голова Дніпровської «Солідарності» Тетяна Ричкова. Це дасть можливість без посередників, із тих же джерел, що і країни Альянсу, закуповувати для армії обладнання, яке технологічно не може вироблятися в нашій державі.

Йдеться про широке коло послуг і товарів, наприклад, про необхідні на передовій прилади нічного бачення, рації, санітарний транспорт. Водночас використовувати базу NSPA зможуть і вітчизняні виробники, які попередньо в ній зареєструються та пройдуть відповідну акредитацію.

Рычкова (1)

Угоду було підписано рік тому у Брюсселі. Наразі Міністерство оборони України продовжує відпрацьовувати алгоритм її реалізації. Вітчизняне законодавство недостатньо відповідає викликам особливого періоду. «Нині Міноборони може здійснювати такі закупівлі лише через посередників – офіційних імпортерів обладнання або дилерів, що робить доставку дорожчою. Ще один аспект – Закон України «Про публічні закупівлі» дає можливість виходити на тендери іноземним компаніям, проте відсутній чіткий механізм їхньої участі у закупівлях, які проводить Міноборони», – розповіла Тетяна Ричкова.

За її словами, зараз продовжується робота над нормативною базою: йдеться про постанови Кабміну та законодавчу діяльність. «Для того, аби угода запрацювала у повному обсязі, необхідно внести правки до постанов уряду, ще дві – у Митний та Податковий кодекси», – зазначила народний депутат.

Тетяна Ричкова переконана, що алгоритм закупівель буде напрацьований, і постачання нашої армії відбуватиметься за кращим євроатлантичним досвідом.