недава

Парламент має удосконалити механізм використання коштів екологічного податку – Олег Недава

Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олег Недава підготував та вніс на розгляд Верховної Ради проект змін до Бюджетного кодексу України, які мають на меті розширити права територіальних громад та забезпечити ефективне використання коштів екологічного податку (реєстраційний номер 7109).

У пояснювальній записці до законопроекту Олег Недава повідомив, що у 2016 році місцеві громади використали лише 32% коштів, які надійшли до спеціальних фондів бюджетів місцевого самоврядування.

«У результаті проведеного аналізу інформації та пропозицій місцевих органів влади, стало зрозуміло, що неефективне використання значної частини коштів екологічного платежу з місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища обумовлено тим, що надходження до цих фондів у більшості випадків незначні, до того ж вони розпорошені серед сільських, селищних та міських фондів. Внаслідок незначних сум таких надходжень, вони майже не використовуються, або ж стають джерелом фінансування малоефективних і другорядних проектів. Бюджетний кодекс передбачає об’єднання таких коштів між громадами на договірних засадах, але, як показує досвід, місцеві органи влади майже не користуються цим механізмом», – заявив політик. .

Для ефективного використання коштів екологічного податку законопроектом, зокрема, пропонується: «у разі невикористання коштів екологічного податку з сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад протягом двох бюджетних періодів, ці кошти передавати до бюджетів вищого рівня».