фріз

Ірина Фріз: Гібридна війна Кремля – це не локальний конфлікт, а війна із західним світом

Про це заявила народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Фріз, під час семінару для парламентарів Грузії, Молдови та України, на тему: «Зміцнення країн Східного партнерства» в Центрі Маршала, що знаходиться в Ґарміш-Партенкірхені (Німеччина).

Перша частина заходу була присвячена обговоренню питання європейськеого безпекового середовища: викликам та можливостям.

Ірина Фріз під час дискусії звернула увагу на кардинальну зміну сучасних викликів архітектурі міжнародної безпеки, небезпеці та помилковості вибору між такими загрозами, як російська агресія та міжнародний тероризм.

«Зараз фактично не існує феномену ісламського тероризму в чистому вигляді, як прояву фанатизму одинаків чи невеликих груп фанатиків-однодумців. Терористичні акти стали інструментом ведення державної політики, впливу на суспільну думку, політичні переконання, зміну цінностей та світогляду з геополітичною метою”, – заявила Ірина Фріз.

Так само, на її переконання, на другий план відійшов кібертероризм, як ініціатива однієї людини чи малої групи людей. “Він став інструментом державної політики для ведення війни. Достатньо згадати втручання РФ у вибори в США, Франції, атаки на енергосистему України”, – відзначила Фріз.

Вона також підкреслила, що масова міграція стала не тільки природньою реакцією на бойові дії, але й керованим явищем, що використовується з метою зміни етнічно-релігійно патерну в державах, що є об’єктами впливу.

«Сьогодні ми зіштовхнулися з тим, що сепаратизм за допомогою державної пропаганди та інформаційних операцій можна спровокувати практично на порожньому місці для втілення агресивних інтересів цілої держави. Всі ці виклики в Європі ми аналізуємо помилково як локальні явища у той час, як Кремль єдина в світі держава, яка в рамках гібридної війни із Заходом, застосувала весь цей арсенал комплексно як якісний та, на жаль, ефективний механізм втілення її державної політики», – підкреслила Фріз.