IMG_20170720_090455

Дворічанські активісти обговорили реформу місцевого самоврядування

З громадами сіл Обухівка, Колодязне, Митрофанівка зустрівся та обговорив актуальні питання розвитку місцевого самоврядування голова Дворічанської районної організації партії «БПП «Солідарність» Володимир Приходін.

За словами голови Колодязненської сільської ради Олександра Перепелиці, наразі існує чимало позитивних прикладів, коли громади стали жити набагато краще, ніж до реформи.

IMG_20170720_104221

«Передбачається збільшення надходжень до місцевих бюджетів  і, відповідно, збільшення видатків із цих бюджетів. Однак, на жаль, не всі громади сільських рад мають однаковий рівень розвитку,  виникають питання щодо фінансового забезпечення, виправлення дисбалансу економіки територіальних громад. Тому є побоювання, що не всі проблеми будуть вирішуватися в селі, не всі громади отримають якісні послуги», – розповів Олександр Перепелиця.

IMG_20170720_094958

У свою чергу Володимир Приходін зазначив, що сьогодні надмірна частина ресурсів районних, селищних і сільських рад витрачається на утримання управлінського апарату, а для реалізації серйозних проектів місцевого розвитку коштів не вистачає. «І навіть наділення додатковими ресурсами цих громад не забезпечить їхньої спроможності. Тому реформа децентралізації давно назріла і вона передбачає об’єднання територіальних громад та передачу можливостей і ресурсів на місця», – наголосив він.