v-ukraine-predlozhili-energeticheskie-napitki-oblozhit-nalogom

У парламенті пропонують встановити ставку акцизу на енергетичні напої

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №7019, авторства депутатів від БПП Віталія Гудзенка, Геннадія Чекіти, Олександра Жолобецького і Руслана Сольвара, метою якого є відновлення обсягів легального виробництва горілки та коньяку, збільшення обсягів надходжень податків до бюджету, в тому числі, за рахунок розширення переліку об’єктів оподаткування акцизним податком.

Крім того, для збільшення надходжень акцизного податку до бюджету, пропонується розширити перелік об’єктів оподаткування акцизним податком, доповнивши їх безалкогольними енергетичними напоями. Автори документа вважають, що за кожен літр напоїв в бюджет слід платити додатково 7 гривень.

У приклад депутати наводять досвід зарубіжних країн.

«Мексика ввела акцизний податок на безалкогольні напої з вмістом цукру, а в Угорщині додатковим податком обкладаються напої з високим вмістом цукру, солі та кофеїну», – пояснюють автори законопроекту.

Ініціатива пояснюється турботою про здоров’я українських громадян. При цьому, автори вказують на рекомендації ВООЗ, яка повідомила, що оподаткування цукровмісних напоїв може знизити обсяги їх споживання. І, як наслідок, знизити кількість пацієнтів з ожирінням і діабетом.

Згідно цього законопроекту, енергетики – це газований або негазований безалкогольний напій (за винятком чаю, кави та напоїв на основі кавових і чайних екстрактів), який містить кофеїн (або його замінники, що стимулюють центральну нервову систему) в кількості, що перевищує 150 мг / л.

«Реалізація положень проекту закону сприятиме збільшенню надходжень акцизного податку на суму близько 1,2 млрд. грн., дозволить збільшити обсяги легального виробництва алкогольних напоїв і забезпечити приріст надходжень від сплати інших податків в цій галузі економіки», – підкреслюється в законопроекті.