арєв

Ар’єв: Сьогодні надвелика проблема України у недореформованій судовій системі

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Володимир Ар’єв зазначив у інтерв’ю ІВ КиевVласть.

На думку парламентаря, сьогодні  прокуратура, якщо до неї звертаються громадяни або підприємці, від яких вимагають хабар, досить активно відпрацьовує ці повідомлення. Однак, проблема залишається у недореформованій судовій системі.

«Європа, на жаль, нам поставила вимогу не швидкого, а повільного її реформування. І зараз, в перехідний період, багато суддів чекають “жирного клієнта” для того, щоб отримати від нього свій мегахабар, розвалити справу і піти з мішком грошей з посади. Саме цей фактор і є головним гальмом для остаточних вироків – саджає не ГПУ, а суд і тільки суд», – підкреслює народний депутат.

При цьому, впевнений Ар’єв,  найголовніше – почати вчити і просвіщати населення в питаннях протидії корупції.

«Зараз в Україні не має освітньої програми для шкіл і ВУЗів та просвітницької кампанії для населення щодо протидії корупції. А це можна зробити не тільки за рахунок держави, а й за допомогою західних донорів, які зараз фінансують боротьбу з наслідками, а не з причинами  корупції», – вважає парламентар.

На його переконання, сьогодні завданням номер один є зменшення  сприйняття корупції у суспільстві, яке треба навчати антикорупційному законодавству та повному відторгненню корупції, як явища.

«Я, як голова комітету Парламентської асамблеї ради Європи з культури, освіти та медіа, дуже активно підтримую доповідь і резолюцію “Молодь проти корупції”, в якій саме освітні і просвітницькі програми будуть рекомендовані для держав з високим сприйняттям корупції», – констатує політик..

«Ми повинні боротися з причинами. Я роблю це на європейському рівні, бо бачу цьому протидію тут. Резолюція ПАРЄ – ось мій аргумент і це рекомендація для парламентів і урядів всіх країн, які входять в раду Європи, це рекомендація і для донорів, які сьогодні поки що не бачать, що треба боротися з витоками корупції», – підкреслює Володимир Арєв.