med2

Україну потрібно ретельно прибрати і потім навчитися дотримуватися ідеальної чистоти – Ірина Геращенко

Народні депутати фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Марія Іонова, Іван Рибак, Павло Кишкар, Віктор Кривенко та Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко підготували та внесли на розгляд Верховної Ради зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів у неналежних місцях) (реєстраційний номер 6730).

Законопроект встановлює адміністративну відповідальність за викидання будь-яких відходів за межі урн, контейнерів чи інших ємкостей для збирання, утилізації чи переробки сміття. За це порушення пропонується запровадити накладення штрафу на громадян від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне вчинення такого правопорушення – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, змінами до частини третьою статті 109, частини третьої статті 116-2 та частини другої статті 119 узгоджені розміри відповідних адміністративних штрафів за окремі види адміністративних правопорушень, передбачених цими статтями, зокрема за викидання відходів в окремих місцях (з залізничного та автотранспорту, інше

За словами Першого віце-спікера, цей законопроект – перший крок в боротьбі за ідеальну, по-європейськи чисту Україну. Наступний крок – запровадження відповідальності місцевої влади за відсутність смітників в місцях відпочинку і спільного користування, за несвоєчасний вивіз сміття.

«Зараз, в результаті децентралізації, місцеві бюджети вперше отримали серйозні додаткові кошти. Ми вимагатимемо, щоб їх частина, а також частина екологічного збору йшли на захист довкілля і прибирання сміття, на утримання смітників , аби спеціальні баки були всюди, й відпочивальні мали можливість ними користуватися. Але штраф за кинутий повз смітник папір чи пляшку має бути просто драконівським – аби запам’яталося на все життя. Україну потрібно ретельно прибрати і потім навчитися дотримуватися ідеальної чистоти, це і є справжнє наближення до євростандартів», – заявила політик.

“Я розглядаю екологічні питання одними із своїх ключових політичних пріоритетів і завдань. Щиро дякую всім колегам з різних фракцій , які думають і відчувають так само”, – резюмувала Ірина Геращенко.