Workers-strike-horizon

У разі введення надзвичайного стану може бути заборонено проведення страйків – народні депутати БПП

Народні депутати фракції Партії «Блок Петра Порошенко» Ярослав Дубневич, Ігор Побер, Борис Козир, Давид Макар’ян, Олександр Сугоняко та Олександр Урбанський підготували та внесли на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантування реалізації конституційного права людини на страйк» (реєстраційний номер 4639-д).

Необхідність внесення змін у діюче законодавство, за словами авторів законопроекту, викликана рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який у справі «Веніамін Тимошенко та інші проти України» констатував, що передбачена статтею 18 Закону України «Про транспорт» заборона проведення страйку на підприємствах транспорту, порушує права на свободу об’єднання, гарантовані  статтею 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

«Суд зазначає, що випадки, за яких забороняється проведення страйку працівників підприємств транспорту, передбачені ст. 18 Закону України «Про транспорт», є більш обмежувальними в порівнянні з випадками, передбаченими статтею 24 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», який стосується трудових спорів в усіх секторах. Зокрема, на додаток до випадків, коли страйк створює загрозу життю або здоров’ю людей, його проведення для працівників підприємств транспорту забороняється також у випадках, «пов’язаних з перевезенням пасажирів, обслуговуванням безперервно діючих виробництв». Таким чином, суд наголошує на необхідності приведення Закону України «Про транспорт» у відповідність з Конституцією України і Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», – зазначили народні депутати в пояснювальній записці до законопроекту.

«З метою приведення у відповідність частини третьої  статті 24 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів», ми пропонуємо встановити, що «у разі введення надзвичайного стану може бути заборонено проведення страйків. В умовах воєнного стану проведення страйків забороняється», – пояснив Ярослав Дубневич.