42a42d7bb50e9ec9e113cc8c4dd72497ea82f9f3

Роберт Горват: Проект Закону України № 6693 націлений на подальше скасування надмірної зарегульованості виноробного бізнесу

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Роберт Горват  написав на своїй сторінці у Facebook.

Він розповів , що у Верховній Раді зареєстровано «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв», реєстр.№6693, авторства більш ніж 20 депутатів серед яких народні депутати  БПП Андрій Вадатурський, Ярослав Дубневич, Олександр Урбанськоий та ін.

«Після скасування минулого року Верховною Радою України ліцензії на оптову торгівлю, головною перешкодою для виходу малих виноробів на ринок залишається забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво – чинним законодавством передбачено майже 160 дозвільних документів», – зазначив співавтор законодавчої ініціативи.

За словам парламентаря, проект закону передбачає спрощену процедуру для малих виробництв виноробної продукції на основі декларативного принципу.

«Після прийняття цієї законодавчої ініціативи,  винороби, які виготовляють вино із власного винограду, зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації. Цей проект націлений на подальше скасування надмірної зарегульованості виноробного бізнесу, зокрема, отримання ліцензії на виробництво, для одержання якої зараз необхідно мати до 160 дозвільних документів», – підкреслив Роберт Горват.

Нагадаємо, що  у разі  прийняття «Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв», реєстр.№6693 , за словами авторів, надходження до Державного та місцевих бюджетів збільшаться на 26 млн грн. тільки від ПДВ і зборів із продажів. Крім того, очікуються детінізація та легалізація виробництва виноробної продукції та медових напоїв малими виробниками, створення ринку контролю над якістю, зростання експорту, розвиток винного туризму в Україні, офіційне збільшення робочих місць у сільській місцевості.