1411135047

Чекіта: Реформа місцевого самоврядування вже дозволила громадам збільшити фінансування установ культури

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Геннадій Чекіта написав на своїй сторінці в Facebook.

Він повідомив, що на останньому своєму засіданні Кабінет міністрів України розширив перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, державної та комунальної форми власності.

«Як сказано в рішенні Кабміну, відтепер будинки культури зможуть брати гроші за проведення конкурсів, естрадних шоу, виставкових, освітніх та інформаційно-масових розважальних заходів, а також виступи професійних художніх колективів, артистичних груп і окремих артистів. Відзначається, що платним буде і розміщення реклами під час даних заходів тощо », – повідомив парламентар.

«Далеко не секрет, що половина будинків культури України, особливо це стосується малих міст і селищ країни, знаходяться в жахливому стані: напівзруйновані віконні рами, поламані розетки, зали, що не опалюються в холодну пору і т.д. Це в той час, як будинок культури є одним з важливих центрів дозвілля молоді, популяризації української культури – кращих творів українських письменників, музикантів і хореографів … », – підкреслив народний депутат.

За його словами, реформа місцевого самоврядування і територіального устрою вже дозволила багатьом громадам збільшити фінансування установ культури, вже відремонтовані сотні будинків культури.

«Але, хіба їх проблеми обмежуються тільки ремонтом? Проблем набагато більше. Для того, щоб об’єднані громади могли надавати жителям більш якісні послуги, потрібно не тільки усувати багато законодавчих перепон, а й створити умови для розвитку соціальної, в тому числі культурної, сфери. Це аксіома. У зв’язку з цим, рішення Кабінету міністрів України я розглядаю як поглиблення реформи місцевого самоврядування », – резюмував Геннадій Чекіта.