ALK_0273

Ігор Кононенко: Сподіваюсь, завтра ВР проголосує за виділення 1 млрд.грн. на житло для військовослужбовців

Про це народний депутат, Перший заступник Голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко зазначив під час зустрічі  із представниками Благодійної організації «Всеукраїнський фонд «Територія Добра».

Парламентар передав волонтерам Грамоту Верховної Ради за заслуги перед українським народом, за їхню активну громадську позицію та допомогу бійцям в зоні АТО.

Під час зустрічі Ігор Кононенко поінформував представників благодійного організації, що Верховна Рада на системному рівні займається питанням забезпечення житлом військових.

image-0-02-05-517b3f11a5b2aafa76c20f937a0af7eed2aa048965c0327a00621b438e2e84ea-V

«Наразі є ідея активізувати діяльність «Державної іпотечної установи» через фінансування державними банками та за участю місцевих бюджетів для фінансування житла для військових», – поінформував народний депутат.

Також, під час зустрічі парламентар зазначив, що завтра Верховна Рада буде голосувати за виділення з бюджету додатково 1 млрд. грн. на будівництво військових  містечок.

«Ідея наступна – на території військової частини будувати  житло, але не у вигляді казарм, а як приміщення нового типу, щось на зразок якісних, сучасних гуртожитків. З таких гуртожитків формувати містечка з відповідною інфраструктурою – магазинами, паркінгами, закладами побутових послуг, тощо… А необхідне фінансування на це розраховуємо отримати з конфіскованих грошей Януковича.  Сподіваюсь, що завтра народні депутати проголосують за виділення 1 млрд.грн. для забезпечення наших військовослужбовців житлом», – зауважив Кононенко.

image-0-02-05-3dfdc5259ec1d070374187b057004b687e1de2025a1042ee180ffa013964c33c-V

«Для військових, які звільнилися з лав ЗСУ, держава планує запустити пілотний проект  співфінансування житла. Державна іпотечна установа отримує гроші державного банку, тобто кредит, а місцеві бюджети розробляють спеціальну програму для військових на отримання цього кредиту на 8-10 років без відсотків. Відсотки ж за цей кредит компенсуватиме  місцевий бюджет. Таким чином, військові отримують можливість взяти кредит на житло без відсотків. Даний проект наразі на стадії розробки і планується восени цього року запустити його в Києві», – резюмував Ігор Кононенко.

Заступник директора Благодійної організації Михайло Семеній подякував за високу оцінку діяльності їхнього фонду та Ігорю Кононенку за особисту (більше 1,5 млн.грн) фінансову підтримку благодійних проектів фонду щодо покращення матеріально-технічного стану бійців Збройних Сил України, які зараз виконують свій обов’язок в зоні АТО.