IMG_3952

Катерина Кеньо: Завдання на цей рік – успішно реалізувати реформу децентралізації

За 5 місяців 2017 року власні надходження бюджетів 366-ти ОТГ в Україні склали 3,2 млд грн, що майже у два рази більше порівняно із цим періодом 2016 року. Про реформу децентралізації і утворення ОТГ йшла мова на Форумі місцевого розвитку у Трускавці.

Керівник фракції партії «БПП «Солідарність» у Львівській обласній раді Катерина Кеньо розповідає, що у 2016 році більшість ОТГ покращили інфраструктуру, розробили програми розвитку підприємництва (Тростянецька громада Львівської області), перейшли на альтернативну енергетику (Іллінівська громада Донецької області) чи розвинули кооперативні рухи (Березівська громада Сумської області).

IMG_3949

«Дуже показово, що у цьому році бюджети ОТГ показали позитивну динаміку і зросли на 30% з розрахунку на одного мешканця. Зростання доходів має стати позитивним стимулом до об’єднання інших територіальних громад, бо всі хочуть самостійно вирішувати місцеві проблеми, жити краще, отримувати якісніші послуги від держави і почуватися впевненіше у завтрашньому дні», – підкреслила Катерина Кеньо.

За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства найменш залежними від державного бюджету є ОТГ, в яких кількість населення становить понад 15 тис. осіб та громади з населенням 10-15 тис осіб. Середні та великі громади є незалежними від дотацій з державного бюджету. Виняток становлять громади, на територіях яких розташовані суб’єкти підприємницької діяльності з високим рівнем платоспроможності.