KOS_3365

Головним принципом державної політики в сфері освіти в законопроекті «Про освіту» проголошено людиноцентризм – Олександр Співаковський

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти одноголосно вирішив  рекомендувати Парламенту прийняти базовий проект Закону України “Про освіту”, реєстраційний номер 3491-д у другому читанні і в цілому, як Закон. Про це заявив Перший заступник Голови комітету, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський на брифінгу у Верховній Раді.

«Вважаю за необхідне коротко зупинитись на головних нововведеннях законопроекту, які формуватимуть абсолютно нові, прогресивні засади розвитку нашої освіти. Насамперед наголошу, що основним принципом державної політики в сфері освіти в базовому документі проголошено людиноцентризм. Тобто, людина, її доля, її особистий успіх і щастя визначені первинною цінністю, від якої залежить добробут і розвиток держави», – заявив народний депутат.

За словами Олександра Співаковського, в законопроекті вперше в історії нашої країни закріплюється по-справжньому гуманістичний підхід до навчання дітей з особливими потребами, їхньої оптимальної соціалізації і подолання їхньої хронічної стигматизації в суспільстві.

«В цілому ж, головним мотивом нового проекту Закону «Про освіту» стало розширення можливостей для ключових гравців на освітньому полі – здобувачів освіти та освітніх інституцій», – підкреслив Перший заступник Голови комітету.