тренинг_одесса

Одеські депутати навчалися працювати в умовах децентралізації

В Одесі відбувся тренінг для депутатів місцевих рад, організований партією «БПП «Солідарність». Подібні тренінги пройдуть у всіх районах Одеської області протягом двох тижнів. Захід покликаний поліпшити роботу народних обранців.

Як розповіла керівник секретаріату Одеської територіальної організації партії «БПП «Солідарність» Валентина Шульц, основне завдання тренінгів — розповісти депутатам місцевих рад про переваги децентралізації і тим самим підвищити ефективність їхньої роботи для місцевої громади.

тренинг_одесса2

«Децентралізація — це величезний крок вперед. Бюджет кожної громади збільшується в декілька разів, у місцевих жителів з’являються реальні можливості розподіляти ці кошти на ті потреби, які необхідні району», — впевнена Валентина Шульц.

На тренінгу вчать не тільки готувати проекти, працювати з грантами, а й залучати додаткові інвестиції. Усе це вже зараз дозволяє зробити нове законодавство.

У свою чергу тренер Ярослав Максимчук, який проводить навчання депутатів, розповів, що семінар складається з двох частин (лекції ті практичні заняття).

тренинг_одесса8

«У першій частині депутати дізнаються про децентралізацію, познайомляться з нюансами законодавства, зі змінами, які несуть ці реформи. Друга частина присвячена діяльності депутатів, їхнім правам та обов’язкам. Ми розповідаємо про те, як правильно організувати роботу, оформити звернення та проекти рішень, як уникнути порушень і спрямувати свою роботу на допомогу людям і регіону», – зазначив Максимчук.

Помічниця депутата Одеської міської ради від партії «БПП «Солідарність» Лілії Леонідової Ольга Онищенко вважає, що такі заходи дуже важливі для якісної роботи представника громади. «Такі тренінги допомагають реалізувати потенціал регіону. Місцеві ради краще знають, чого потребують їхні жителі. Децентралізація дозволяє ефективніше і швидше приймати рішення, не питаючи дозволу у центру», – переконана учасниця тренінгу.