KOS_6692

Закон з відновлення державного суверенітету буде спрямований на реінтеграцію окупованих територій Донбасу в Україну – Ірина Луценко

Прийняття Верховною Радою закону про відновлення державного суверенітету викликано фактичним виходом Росії з мінського процесу врегулювання збройного конфлікту в окремих районах Донецької і Луганської областей. Про це заявила представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко.

«Нагальне прийняття закону «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету» викликано фактичним виходом Росії з Мінського процесу. Це спостерігається упродовж всього 2017 року: запровадження рубльової зони на окупованих територіях, легалізація паспортів ЛНР-ДНР, конфіскація українських підприємств, які сплачували податки до бюджету України, зміна лінії розмежування з боку проросійських сепаратистів», – заявила Ірина Луценко.

Представник Президента наголосила, що проект закону «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету» спрямований на посилення спроможностей захисту і оборони держави в зоні проведення антитерористичної операції – окремих районів Донецької та Луганської областей.

«Наші колеги з опозиції пропонують прийняти закон про окупацію, а ми говоримо про деокупацію. В цьому головна відмінність. Наш закон буде спрямований на реінтеграцію Донбасу в Україну. В цьому законі ми говоримо про правовий статус військових дій, ми говоримо про визнання правового статусу окремих районів Донецької і Луганської області. Ми говоримо про поліпшення соціально-економічного управління, з метою вирішення належним чином проблем людей в зоні конфлікту, закладаємо стратегічне бачення як відновити суверенітет і територіальну цілісність в окремих районах Донецької і Луганської областей. Важливо, що закон гармонізує зміни в Україні з зобов’язаннями, які ми взяли в рамках Мінських угод. В законі ми підтверджуємо, що Україна виступає за політично-дипломатичне вирішення ситуації і відновлення територіальної цілісності», – заявила Ірина Луценко.