164986

Олександр Співаковський: Діти — найцінніше, що у нас є

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки  Олександр Співаковський написав на своїй сторінці у Facebook, вітаючи з Міжнародним Днем захисту дітей.

«Вітаю всіх з початком літа та Міжнародним днем захисту дітей, який традиційно відзначаємо 1 червня. Цей день чомусь вважається суто дитячим святом, хоча в дитинстві, якщо пам’ятаєте, особливих приводів для свята не потрібно було. Віра в добро у дитини ще настільки щира, а уява безмежна, що кожен новий день вже сам по собі є справжнім святом. Якщо, звісно, хтось із дорослих його не зіпсує», – зазначив парламентар.

«День захисту дітей запроваджений виключно як нагадування суспільству про ту відповідальність, яка покладена на батьків, вчителів, можновладців (і взагалі всіх дорослих) за долю кожної дитини. Аби ми хоча б раз на рік про це замислилися… Адже не діти беруть хабарі чи створюють корупційні схеми, і точно не вони розпочинають війни… Але саме вони завжди найбільше страждають від непродуманих дій і помилок дорослих. Діти — найцінніше, що у нас є», – наголосив народний депутат.

«Піклування про них є головним обов’язком і батьків, і суспільства, і держави. Заради майбутнього наших маленьких громадян стояли на Майдані, заради них живемо, працюємо, намагаємося щось в Україні змінювати. Адже хочеться передати їм у спадок країну мирною, сильною, такою, що міцно стоїть на європейських рейках. Щоб наші діти не шукали кращої долі по світах, а мали змогу реалізувати себе і свої таланти тут, на рідній землі», – додав він.

«Для цього не потрібні якісь надзусилля чи великі кошти. Варто лише завжди дивитися на всі перетворення, які започатковуємо, крізь призму дитячих потреб і інтересів. Здоровий «дитиноцентризм», який зазвичай притаманний будь-якій нормальній родині, має стати головною філософією всіх наших реформ — від освітньої та медичної до адміністративно-територіальної. Лише так зможемо вибудувати правильні пріоритети та відшарувати все нещире, штучне, надумане… Вірю, що саме так воно і буде.

Зі святом, друзі. Бажаю всім миру та добра, а нашим дітлахам – щасливого, безтурботного дитинства», – підсумував Олександр Співаковський.