Image00001

ВР ухвалила в цілому закон щодо інклюзивної освіти

За відповідне рішення – проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг, реєстр. № 6437, поданий Президентом України Петром Порошенком, проголосувало 297 депутатів.

Народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Представник Президента України у ВР Ірина Луценко, виступаючи з парламентської трибуни, розповіла, що даним законопроектом вносяться зміни до Закону України «Про освіту», якими  пропонується врегулювати питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах.

«У 2009 році Україна ратифікувала Конвенцію про права осіб з інвалідністю та взяла на себе низку зобов’язань, у тому числі, щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на освіту, надати їм можливість отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі, безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від «встановлення інвалідності», – розповіла Луценко.

Вона зазначила, що сьогодні в Україні близько 10 %  дітей потребують реалізації вказаного права при врахуванні освітніх потреб.

«Даним  законопроектом пропонується визначити поняття «особа з особливими освітніми потребами»,  «інклюзивне навчання». Надати можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи, класи у загальноосвітніх навчальних закладах», – пояснила Луценко.

В свою чергу, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський під час свого виступу в Парламенті заявив, що даним законопроектом українським дітям з особливими потребами дозволяється навчатися із звичайними дітьми.

«Звичайні діти матимуть можливість спілкуватися з дітьми, які мають особливі потреби. Це дуже потужний крок, який робить ВР на шляху легалізації можливості навчання людей з особливими потребами в освітньому просторі України. Прошу підтримати рішення профільного Комітету, проголосувати за даний законопроект за основу і в цілому», – сказав Співаковський.