співаковський

Олександр Співаковський: Законопроект щодо інклюзивної освіти буде розглядатися першим питанням у вівторок

Про це, під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів ВР, заявив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

«Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг, реєстр.№6437, буде винесений і проголосований за основу і в цілому у вівторок. Я дуже сподіваюсь, що завтра нас це питання об’єднає. Цей законопроект буде перший. Ми повинні розуміти, якщо ми претендуємо на цивілізаційну державу, то нам потрібно приймати такі закони», – підкреслив Співаковський.

Він також розповів, що в цю п’ятницю буде велике розширене засідання круглого столу за участю Міністра освіти та науки України щодо Закону про вищу освіту (3491), 7 червня цей законопроект буде розглянуто на Комітеті і 11 липня буде винесено на голосування.

«Однак, на жаль, Закон про вищу освіту не виконується в частині імплементації норми про Національне агентство з питань якості вищої освіти. Тому вноситься законопроект  №6393 «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, який унеможливлює конфлікт інтересів через сучасний інструмент створення ідентифікаційного комітету, який обере 17 незалежних членів і забезпечить запуск Агентства для створення незаангажованих вимірювань на ринку освітніх послуг. Тому прошу його підтримати і проголосувати», – додав Співаковський.

Крім того, парламентар просить Голову ВР розглянути цього тижня законопроект №5612 «Про внесення змін до статті 62 Закону України «Про вищу освіту» (щодо справедливої системи стипендіального забезпечення)».