1

Партійці «Солідарності» стали ініціаторами науково-практичної конференції «Україна-НАТО»

За ініціативи голови жіночого крила Дніпровської міської організації партії «БПП «Солідарність» Ірини Грицай у Дніпрі на базі Державного університету внутрішніх справ відбулась науково-практична конференція «Україна-НАТО: реформування оборонного та політичного сектору». У ній взяли участь представники обласної влади, громадського сектору, партійці «Солідарності», науковці, поліцейські, прогресивна молодь.

Останнім часом питання співробітництва з Північно-Атлантичним альянсом стоїть надто гостро. Саме тому, на думку Президента України Петра Порошенка, сфера Україна-НАТО потребує обговорення на рівні обласних органів влади, військових, поліції та громадськості. Задля цього науково-практична конференція, що відбулась, мала науково-просвітницький характер.

2

Важливість для Дніпропетровського регіону такої події відзначив заступник губернатора, голова фракції «БПП «Солідарність» у міській раді Каміль Примаков. «Проведення такої конференції в Дніпрі є знаковим, – сказав він, – адже ми усі пам’ятаємо, що саме наша область, наше місто зупинило «Русскую весну», зупинило агресора, який вторгся в країну зі сходу. Усі повинні розуміти, що Україна обрала чіткий напрямок – співробітництво с Північно-Атлантичним альянсом, і ми на рівні обласної та міської влади завжди будемо цьому сприяти».

На думку радника губернатора, голови жіночого крила Дніпровської «Солідарності» та ініціатора заходу Ірини Грицай, для українського суспільства і саме для Дніпропетровського регіону вкрай важливо зруйнувати міфи про НАТО. «Ще у 2014 р. новообрана Верховна Рада підтримала закон Президента України щодо ліквідації позаблокового статусу нашої держави, – каже вона. – До того в країні велась потужна робота щодо формування в українців думки про неспроможність функціонування альянсу.

3

Сьогодні ми повинні зруйнувати вигадки про небезпеку НАТО, міфи про те, що Альянс – це виключно військова сфера. Цей захід – перший крок до того, аби люди були освічені в тому, що НАТО – це перш за все європейські стандарти не лише війська, але й соціального життя, науки та роботи».

За словами Ірини Грицай, нині в цьому напрямку триває активна робота голови Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї НАТО Ірини Фріз, яка підтримала проведення подібної науково-практичної конференції у такому форматі. Її учасники обговорили не лише питання необхідності співпраці нашої держави з НАТО, але торкнулися багатьох цікавих питань – реформування поліції та нових стандартів її роботи, гендерної рівності в сфері працевлаштування, нових викликів, що стоятимуть перед українським суспільством, що проходить процес євроінтеграції тощо.