співаковський

ВР має дати можливість здобути дітям з Криму вищу освіту в Україні – Співаковський

Про це, під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів ВР, заявив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

«Це – наші українські діти, які є в заручниках на Кримському півострові, ми даємо їм законодавчий меседж, що ми вас чекаємо в Україні. Ми хочемо, щоб ви навчалися тут, в Україні. Дуже сподіваюсь, що цей закон (№6116 Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України – ред.) завтра об’єднає всіх нас, це буде важливий крок до повернення Криму до складу України», – сказав Співаковський.

Він також звернувся до Голови ВР з проханням  включити до порядку денного президентський законопроект про навчання дітей з особливими потребами.

«№6437 Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг. Закон про інклюзію дуже важливий. Україна цим показує, що наша освітня система стає цивілізаційною. В середу, на засіданні комітету, розглянемо цей закон і в четвер можемо прийняти рішення. У вересні наші діти з особливими потребами підуть до школи. Також, прошу в четвер розглянути закон №5612 Про внесення змін до статті 62 Закону України «Про вищу освіту» (щодо справедливої системи стипендіального забезпечення)», – відмітив Олександр Співаковський.