KOS_7364

Посилення відповідальності керівників та власників фінансових установ відкриє нову еру надійності банківської системи – Степан Кубів

На вечірньому засіданні 2 березня Верховна рада прийняла за основу та в цілому президентський законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб» (реєстраційний номер 2085). Як зазначив представник президента у Верховній Раді, народний депутат Степан Кубів, цей закон відкриє нову еру надійності банківської системи.

«До прийняття цього закону не було з кого спитати, коли банк банкрутував або ставав неплатоспроможним. Правління в такому банку вже немає, резервів немає і вкладники, особливо фізичні особи, могли розраховувати лише на гарантійні кошти держави, – заявив Степан Кубів. – Цей закон посилює кримінальну і адміністративну відповідальність керівників банків, розширює коло пов’язаних з банками осіб, розширює категорійність і відповідальність власників, які не є прямим менеджментом того чи іншого банку. В результаті, це посилює відповідальність пов’язаних з банками осіб, мінімізує ризикові операції, посилює фонд гарантування повернення вкладів».

Зміни, за задумом законодавця, мають гарантувати повернення депозитів в банках, які займаються ризиковими операціями.

Під час представлення документу у сесійній залі парламенту Степан Кубів зазначив, що запропоновані зміни випливають із взятих на себе Україною зобов’язань, які були підписані з Європейським Союзом і виконання 20-ї поправки Базельського комітету щодо нагляду.

Лідер парламентської фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко зі свого боку відзначив, що у Національному банку сьогодні є 110 мільярдів неповерненого рефінансування, яке було видане за попередні роки. «Ціна прийнятого закону – це власне повернення цих 110 мільярдів до національної скарбниці. Повернути ці кошти не через фонд погашення боргів вкладникам, які їм дає держава, а через майно всіх пов’язаних осіб, які вступили в змову з керівниками комерційних банків і розікрали їх», – заявив голова фракції.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers