Артюшенко

Артюшенко: Запорізька область посяде провідне місце серед найпопулярніших українських туристичних регіонів

Народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко направив депутатське звернення голові ЗОДА Костянтину Брилю з проханням внести проект реконструкції в перелік інвестиційних програм, що можуть реалізуватись за кошти державного фонду регіонального розвитку. Про це він повідомив в себе на сторінці в Facebook.

«Довгі роки нам нав’язували стереотип, що Запоріжжя – це виключно промисловий регіон, головними принадами якого є доменні печі та заводські конструкції. А ще Хортиця і Дніпро, які ці заводи стабільно забруднюють.

При цьому навіть не всі запоріжці усвідомлюють, наскільки область багата на історичні пам’ятки, які дають нам право конкурувати з відомими туристичними місцями України. І комплекс «Кам’яна Могила» – одна з них «Український Стоунхедж», як його ще називають, включає в себе низку унікальних природньо-історичних об’єктів, які становлять культурну спадщину не тільки нашої області, але й світу (у 2006 році «Кам’яна Могила» внесена до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО). А спадщину, як відомо, прийнято передавати наступним поколінням в гідному стані.

Ще в 2008 році будівля музею-комплексу була визнана аварійною та непридатною до експлуатації, і з того часу ситуація тільки погіршилася. Першим забив на сполох генеральний директор заповідника Ярослав Михайлов, який, власне, і звернувся до мене з проханням підтримати цей історико-культурний об’єкт», – зазначив народний депутат.

«Вчора на засіданні регіональної комісії з оцінки та відбору інвестиційних програм ця пропозиція була підтримана – внести проект реконструкції до затвердженого переліку на 2018 рік. Сума – близько 3.5 млн грн.

Тепер справа за Міністерством регіонального розвитку – в разі, якщо у відомстві затвердять перелік проектів, то вже наступного року нам вдасться приступити до відновлення будівлі музею-комплексу, та подовжити життя унікальної історичної пам’ятки», – повідомив Артюшенко.

При цьому, він зауважив, що зазначений комплекс потребує значного фінансування.

«Але, враховуючи всю важливість об’єкту, можу сказати, що в цій інвестиції зацікавлена не тільки Запорізька область, але й вся країна.

Тож тепер буду працювати з метою отримати позитивне рішення від Мінрегіонрозвитку.

Впевнений, крок за кроком і наша область посяде провідне місце серед найцікавіших та найпопулярніших українських туристичних регіонів», – відзначив Артюшенко.