шинькович

«Проміжні» акти парламенту мають ухвалювались більшістю народних депутатів, які взяли участь в голосуванні – Андрій Шинькович

Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Шинькович виступив співавтором проекту змін до Регламенту Верховної Ради щодо удосконалення процедур прийняття рішень (реєстраційний номер 6299-1).

З метою підвищення ефективності роботи парламенту, Андрій Шинькович пропонує спростити процедуру прийняття «проміжних» актів. Зокрема, пропонується, щоб такі рішення ухвалювались та скасовувались більшістю народних депутатів, які взяли участь в голосуванні. Процедурні рішення народний депутат пропонує приймати та скасовувати третиною від кількості народних депутатів, які взяли участь в голосуванні.

«Рішення, які ухвалюються Верховною Ради в процесі прийняття актів Верховної Ради, крім рішень щодо прийняття законопроектів та інших актів Верховної Ради в цілому, є проміжними рішеннями парламенту. До таких рішень відносяться, зокрема прийняття порядку денного, внесення питань до порядку денного, прийняття законопроектів в першому, другому та третьому читаннях. Відповідно для їх прийняття не потрібна кількість голосів народних депутатів більша від конституційного складу Верховної Ради, як цього потребує Конституція України для остаточного або в цілому прийняття парламентських актів», – зазначив Андрій Шинькович у пояснювальній записці до законопроекту.