кононенко

Ринок землі має бути прозорий і зі справедливою оцінкою землі – Кононенко

Про це в ефірі телеканалу «112» заявив Перший заступник Голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка», народний депутат  Ігор Кононенко.

За його словами, мораторій на продаж землі переноситься парламентом різних скликань останні 10 років, але досі працює «сірий ринок землі».

«Ми маємо легалізувати ринок землі, мало хто говорить, але фактично існує «сірий ринок» землі. Ми маємо великі компанії, які орендують паї в населення, платять орендну плату, це фактично “псевдоринок”. Така «сіра» система породжує зловживанння з однієї строни, з другої -відсутність інвестицій, наші закордонні партнери не розуміють правила гри, тому вони не інвестують. Ми зобовязані створити прозорі правила, зробити справедливу оцінку землі. Сьогодні ніхто не розуміє скільки реально ця земля коштує, яка її ринкова ціна, куди ми далі рухаємося», – зауважив Кононенко.

Він підкреслив, що ринок земл має включати правила захисту громадян, систему обмеження.

«Ми пам’ятаємо ваучерну приватизацію, варіанти скупки власності, які були. При введені ринку землі, такого потрібно уникнути», – зауважив Кононенко.

Він також розповів, що в парламенті напрацювують декілька законопроектів щодо земельної реформи.

«Це буде не один законопроект, а декілька : зміни до Бюджетного, Податкового Кодексу, законопроект про запуск ринку землі, це три -чотири закони. Потрібно вести діалог з фермерами та людьми. Якщо громадськість підтримає цей пакет законів, то я бачу всі шанси, що реформа буде проголосована і запрацює в цьому році», – відзначив Кононенко.

Крім того, депутат наполягає на тому, що ринок землі потрібно запроваджувати з обмеженнями, з прозорими правилами, діалогом з фермерами.

«Якщо в нас не буде прозорих правил в аграрному бізнесі, операцій із землею, інвестиції в Україну не прийдуть. Якщо знайдемо політичну волю і проголосуємо за закони, то українська економіка значно зросте», – підкреслив Кононенко.