KOS_9520

Ми маємо формувати адекватне сприйняття євроатлантичної інтеграції нашої держави – Ірина Фріз

Сьогодні голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Фріз в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відкрила перший етап  проекту «Україна-Солідарність-НАТО», мета якого зробити свій особистий внесок у євроатлантичну інтеграцію України.

«Засобами досягнення мети буде законодавча діяльність, широка інформаційна робота, а головне, створення платформи стратегічних комунікацій (StratCom) для якісних та фахових інституціональних змін, у відповідності з критеріями та стандартами НАТО», – сказала Ірина Фріз.

KOS_9603

Політик відзначила, що Україна визначилась із шляхом подальшого розвитку і взяла чіткий курс на євроатлантичну інтеграцію: «Сьогодні ми, вперше в українській історії, маємо унікальну ситуацію, коли в суспільстві є консенсус щодо євроатлантичного вибору України. Ця позиція є визначальною і серед демократичних політичних кіл, і серед громадян».

Водночас, Ірина Фріз анонсувала ухвалення закону, в якому будуть чітко окреслені напрямки інтеграції нашої країни в НАТО.

«Є амбітна мета ухвалити ще один закон, який буде чітко засвідчувати євроатлантичну інтеграцію, де буде чітко окреслені напрямки інтеграції України в НАТО», – підкреслила парламентар.

KOS_9650

Ірина Фріз відзначила, що однією зі складових проекту «Україна-Солідарність-НАТО» є роз’яснювальна робота про діяльність Альянсу та руйнування неправдивих міфів про НАТО, які створює та поширює російська пропаганда.

«Я зупинюсь на найбільш поширених міфах. Міф номер один: НАТО – агресивний блок. Насправді, завдання НАТО – це колективна безпека і оборона, а не напад чи агресія. НАТО у своїй діяльності дотримується норм ООН і діє за її мандатом. Міф номер два: нейтралітет – надійна гарантія безпеки країни. Як показує світовий досвід, сьогодні нейтралітет не вигідний ні з економічної, ні з політичної, ні з безпекової точки зору. Нові загрози, які не можна передбачити, змушують нейтральні країни думати про перегляд свого статусу і долучатися до систем колективної безпеки. Міф номер три: зі вступом до НАТО, країни втрачають суверенітет. Усі рішення в рамках Альянсу ухвалюються на основі консенсусу, тобто, спільної згоди. Якщо хоча б одна країна проти – рішення відхиляється. Навіть у Раді безпеки ООН лише 5 країн мають право вето. Тож НАТО в цьому сенсі – більш демократична організація», – заявила, зокрема, Ірина Фріз.

KOS_9514

Для руйнування названих міфів, в рамках проекту буде розгорнуто інформаційну кампанію про весь спектр діяльності НАТО. «Ми будемо проводити постійні інформаційні заходи, особливо в регіонах і особливо спрямовані на молодь. Мій офіс вже спланував регулярні заходи у регіонах за участі студентської молоді з місцевих вищих навчальних закладів, де ми будемо дебатувати найрізноманітніші питання щодо НАТО та інтеграції України в Альянс. І, перш за все, ми будемо руйнувати, розвінчувати міфи, які інколи свідомо нав’язують, а інколи несвідомо сидять у головах. Ми маємо не втомлюватись обговорювати всі аспекти і формувати адекватне сприйняття євроатлантичної інтеграції нашої держави», – сказала Ірина Фріз.