torgvlya-z-okupovanim-krimom-ukrayina-ne-pase-zadnh_6

Фріз: Законопроект №6206 дозволить зупинити порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

Про це на своїй сторінці в Facebook заявила народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз.

«Разом з колегами Георгієм Логвинським та Олексієм Гончаренком зареєстрували законопроект №6206, який був анонсований 24 лютого і протягом цього часу проходив дореєстраційне обговорення з членами профільних комітетів. Законопроект присвячений удосконаленню Кримінального та Кримінально-процесуального Кодексу для того, щоб зупинити порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», – повідомила Фріз.

Вона також зазначила, що законопроект готувався разом з СБУ по АР Крим (дислоковане в Херсоні), до юрисдикції якого входить переслідування іноземних суден-порушників, що виконують рейси до окупованого Криму.

«Законопроектом пропонується: визначення, що саме є «шкодою державі» – умови статті 332-1 ККУ (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї); вирішення проблеми взяття під варту обвинувачених в скоєнні злочину, що передбачений статтею 332-1; вирішення проблеми здійснення спеціального досудового розслідування на постійній основі не тільки щодо підозрюваного, який переховується від органів досудового розслідування та суду, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений в міждержавний та/або міжнародний розшук, а також щодо осіб, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, є іноземним громадянином або особою без громадянства та знаходиться за межами території України», – розповіла співавтор закону.

Фріз також підкреслила, що дана законодавча ініціатива не дозволить вирішити проблему заходів російськими суднами (вони переважно не виходять за межі територіальних вод РФ та окупованих територій).

«Але після прийняття даного законопроекту, судна, які не під російським прапором заходять до АР Крим та здійснюють рейси до іноземних країн і у порти, що під контролем України, зможуть переслідуватися та заарештовуватися», – додала Ірина Фріз.