10

На Харківщині відбулись заняття з тероборони

Глава ХОДА, депутат Харківської обласної ради від партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Юлія Світлична взяла участь в інструктивно-методичних заняттях з питань територіальної оборони.

6

Заняття на навчальній базі МВС у Сокольниках провели для районних комісарів – начальників штабів територіальної оборони міста Харків та області. Отримані знання вони будуть використовувати для подальшого проведення занять із загонами тероборони на місцях.

3

Звертаючись до учасників занять, Юлія Світлична зазначила, що системний підхід до оборони області був запроваджений у 2016 році, коли ухвалили три програми для забезпечення безпеки на території Харківщини. Одна з найважливіших, на думку глави ХОДА, – програма територіальної оборони.

2

«Програма територіальної оборони на 2016-2017 роки містить не тільки основний план заходів, а й підкріплена матеріально, – зазначила Юлія Світлична, звертаючись до учасників навчань. – Перед вами – чітка вимога: системно організувати підготовку загонів територіальної оборони із залученням ветеранів АТО, військових і громадських організацій. Сьогодні не всі райони дотягують до оцінки «задовільно». Є над чим працювати і чого прагнути. Але саме територіальна оборона може стати ядром зміцнення обороноздатності кожного району області».

Юлія Світлична нагадала, що на фінансування програми територіальної оборони в 2016-2017 рр. в обласному бюджеті було передбачено близько 6 млн грн. Це дозволило укомплектувати загони тероборони обмундируванням і всіма необхідними для роботи засобами.

9

Під час заходу глава ХОДА була відзначена нагородою Харківського обласного військового комісаріату «За досягнення» I ступеня за внесок у розвиток територіальної оборони. «Харківська область – єдина на сьогоднішній момент в Україні, де за підтримки обласної адміністрації та особисто Юлії Світличної з обласного бюджету виділяються значні кошти на територіальну оборону, – зазначив військовий комісар області Юрій Калгушкін. – Це дозволяє укомплектувати загони і проводити ефективне навчання».

8

За словами Юрія Калгушкіна, навчання з районними комісарами проводяться у Харкові один раз на два місяці. З керівним складом загонів територіальної оборони – кожну суботу або неділю.

1

Крім того, заняття проводяться на базі штабів тероборони в районах. «Загони тероборони створені в усіх районах області. Найбільш активно проводять навчання в Зміївському, Дергачівському, Харківському районах та всіх районах міста Харків, – розповів обласний комісар. – Сьогодні до активної роботи підключаються Куп’янськ, Вовчанськ – райони, які межують з Російською Федерацією. Створити саме в прикордонних районах обороноздатні загони територіальної оборони – наша основна задача».