Рудий2

Михайло Рудий: Децентралізація дає можливість повноцінно господарювати у своїх громадах 

На Золочівщині стартує процес утворення ОТГ. Голова РДА, міський голова, експерти регіонального відділення Асоціації міст України і місцеві активісти обговорили перспективний план об’єднаних громад. У рамках партійного проекту «Розвиток місцевого самоврядування» до засідання долучився керівник районної організації партії «Солідарність» – БПП» Михайло Рудий.

Рудий3

«Наша зустріч була присвячена детальним розрахункам прибутків і витрат майбутньої ОТГ, яку ми плануємо утворити у місті Золочів із приєднанням села Струтин, що за 4 км. від районного центру і в якому є діючий спиртзавод. За нашими підрахунками, громада виходить доволі спроможною і це дуже перспективно, бо децентралізація загалом дає можливість повноцінно господарювати у своїх громадах», – розповів Михайло Рудий.

Рудий1

На засіданні йшлося про необхідність реформування освіти, медицини і культури, а також про наміри покращити якість надання адміністративних послуг.

Золочівський район ще у 2015 році затвердив у Кабміні план перспективного розвитку громад, проте об’єднавчий процес так і не розпочався.

Наразі Куровицька ОТГ, яка не була передбачена у проекті Перспективного плану, подала документи у ЛОДА для отримання висновку щодо відповідності законам і Конституції України. Отож, об’єднавчий процес стартуватиме із двох ініціативних громад, які вже готові до утворення ОТГ, приєднання інших очікують у процесі.