Бар_опорні школи

У Барі на Вінниччині обговорили перспективи створення опорних шкіл

Голова Барської районної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Неля Мельник провела обговорення у форматі «круглого столу» актуальних проблем створення опорних шкіл. Участь у обговорені взяли голова Барської РДА, який є депутатом Вінницької обласної ради від БПП «Солідарність» Володимир Саволюк, депутати Барської районної ради Алла Сторожук, Алла Дмитрик та Володимир Литвинюк. Також на зібрані були присутні та брали участь у обговоренні депутати від БПП «Солідарність» Барської ОТГ Ірина Гуменюк, Володимир Капіца та Олександр Хом’як,  працівники відділу освіти, представники РДА та місцевих Рад.

Бар_опорні школи3

Перед учасниками зібрання виступила начальник відділу освіти РДА Алла Сторожук, яка роз’яснила основні питання щодо створення опорних шкіл. Зокрема, Алла Миколаївна повідомила про формування чотирьох освітніх округів: Барський, Войнашівський, Копайгородський та Ялтушківський. Відділом освіти переглянуті наявні межі освітніх округів та попередньо визначені базові (опорні) школи та їх філії, які будуть діяти при формуванні об’єднаних територіальних громад району.

Бар_опорні школи1

«У Барському районі визначено чотири опорні школи та їх філії при НВК «ЗОШ І- ІІІ ст. № 2 – гімназія» міста Бара, Войнашівська ЗОШ І – ІІІ ст., Верхівська ЗОШ І – ІІІ ст., Ялтушківська ЗОШ І – ІІІ ст., Копайгородська ЗОШ», – пояснила Алла Сторожук.

Бар_опорні школи2

«Задля удосконалення порядку формування мережі освітніх округів, опорних шкіл та їхніх філій необхідно забезпечити безпечний підвіз учнів з філій опорних шкіл. Тому стоїть питання на рівні області – провести належний ремонт доріг для сполучення філій з опорними школами. Також необхідно збільшити норматив фінансування на одного учня з урахуванням витрат на паливо–мастильні матеріали, запасні частини, придбання продуктів для дворазового  харчування та виділяти ці кошти з освітньої субвенції. Потрібно переглянути й формування штатів загальноосвітніх шкіл в частині виділення штатних  одиниць кухарів і вихователів для супроводу дітей шкільними автобусами. Зараз ці питання не врегульовані і потребують вирішення», – підсумувала Неля Мельник.