16730474_949879311809249_7167613963638366069_n

На Полтавщині побудують 17 нових полігонів для твердих побутових відходів

У Полтаві презентували комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами. Розрахована програма на 5 років — з 2017 по 2021 рік. За словами одного з розробників – доцента кафедри прикладної екології та природокористування, кандидата технічних наук Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Оксани Ілляш, планований обсяг фінансування — майже 842 млн грн на 5 років. З них 46% — інвестиційні кошти, 275 млн грн — кошти місцевих бюджетів різного рівня від районного до міського чи селищного, які виділять за 5 років. Частка обласного бюджету — 35 млн грн на рік. Причому левову частку фінансування — 337 млн грн у рамках Програми — пропонується використати на два найбільш вартісні об’єкти: полігони у Горішніх Плавнях та Кременчуці.

16730307_949879281809252_127947695685808248_n

Реалізація Програми — поетапна в рамках субрегіонів. Як і планувалося, їх створять п’ять: Полтавський субрегіон — Полтава, Полтавський, Новосанжарський, Машівський, Карлівський, Чутівський райони; Кременчуцький субрегіон — Кременчук, Горішні Плавні, Глобинський, Козельщинський, Кобеляцький, Кременчуцький райони; Пирятинський субрегіон — Пирятин, Пирятинський, Чорнухинський, Лохвицький, Лубенський, Оржицький, Гребінківський райони; Хорольський субрегіон — Хорол, Хорольський, Семенівський, Великобагачанський, Решетилівський, Шишацький, Миргородський райони; Гадяцький субрегіон — Гадяч, Гадяцький, Котелевський, Диканський, Зіньківський райони.

-illjash

Згідно з Програмою, за 5 років на Полтавщині з’явиться 17 сучасних полігонів. Їх збудують, добудують чи реконструюють на базі вже існуючих у таких населених пунктах: Пирятин, Карлівка, Засулля (Лубни), Хорол, Хитці (Гадяч), Велика Багачка, Зіньків, Великі Сорочинці, Семенівка, Зачепилівка (2-а черга), Милорадове, Оржиця та Шишаки (2-а черга), Миргород, Лохвиця, Горішні Плавні, Кременчук. Натомість решту з існуючих на сьогодні 674 поступово закриють і рекультивують. Уже підготовлений графік рекультивації звалищ мають затвердити на обласному рівні у першому півріччі нинішнього року. Розробка і коригування схем санітарної очистки населених пунктів обійдеться місцевим бюджетам у суму майже 13 млн грн. Розроблять 1273 схеми та ще 24 логістичні схеми збирання сміття.

-programa-schodo-povodzhennja-z-tverdimi-pobutovimi-vidhodami

А от контейнери встановлюватимуть на умовах співфінансування. Усього в області планують встановити 5193 контейнери. Загальна вартість — понад 117 млн грн. Окрім того, в рамках реалізації Програми створять парк комунальної техніки, для якого придбають 100 одиниць техніки (орієнтовна вартість — біля 172 млн грн) та 16 одиниць для обслуговування полігонів ТПВ.

«Доволі активно відгукнулися органи місцевого самоврядування на створення сортувальних станцій. Навіть є окремі територіальні громади, наприклад, Піщанська Кременчуцького району, які виразили бажання встановити сортувальні станції на своїй території. На сьогодні маємо 18 сортувальних ліній плюс дві у рамках реконструкції полігону Горішніх Плавнів і Кременчука. Приблизно планується витратити 42 мільйони гривень на цей етап», — прокоментувала Оксана Ілляш.

«Вважаю це гарною новиною для області. Але нашою головною метою, метою відповідального перед екологією суспільства, все ж таки залишається не лише утилізація, а й переробка сміття. Тому Програму в ході виконання будемо доопрацьовувати», — зауважив перший заступник голови Полтавської ОДА, очільник Полтавської ТО партії «БПП «Солідарність» Андрій Пісоцький.