000000

Василь Савенко: Треба сформувати якісну мережу закладів охорони здоров’я в ОТГ  

Голова Старосамбірської районної організації партії «БПП «Солідарність» Василь Савенко провів зустріч із керівниками медичної галузі району. Йшлося про механізм передачі лікувально-профілактичних закладів (ЛПЗ) в ОТГ зі збереженням їх структури та необхідним рівнем надання первинної медико-санітарної допомоги.

0000

«Фактично зараз на порядку денному стоять два питання: щодо якості надання послуг і організаційної субординації. По-перше, ми мусимо якісно провести ліцензування діяльності і акредитацію медичних закладів, а по-друге, треба сформувати таку мережу закладів охорони здоров’я, яка б справді покращила доступ до медичних послуг усім мешканцям об’єднаних територіальних громад», – розповів Василь Савенко.

Наразі питання управління медичними установами, такими як ФАПи і амбулаторії залишається відкритим. Після передачі закладів охорони здоров’я в ОТГ потрібно забезпечити організаційно-методичне керівництво та взаємозв’язок між ЛПЗ різних рівнів зі збереженням вертикально інтегрованої системи управління надання медичної допомоги.

В окремих громадах уже створили відділи охорони здоров’я у громаді на 3 села, а в інших запровадили посаду заступника з охорони здоров’я в ОТГ. Василь Савенко каже, що головне завдання медичних установ в ОТГ – пройти процедуру ліцензування і акредитацію. А на перспективу можна утворювати центри медико-санітарної допомоги для кількох громад.

00000

Оскільки наразі ФАП чи амбулаторію акредитує районна клініка, а тоді документи передають до обласного департаменту охорони здоров’я і на кінцевому етапі їх перевіряє міністерство охорони здоров’я.

Досвід формування мережі закладів охорони здоров’я ОТГ в Старосамбірському районі став основою видання методичних рекомендацій Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.