Rada21

Леонід Козаченко: На сьогоднішній день ніяких приводів для розмов про розпад коаліції у Верховній Раді і оголошення дострокових парламентських виборів немає

Про це, в коментарі виданню «Hubs», заявив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Леонід Козаченко.

За його словами, парламентська більшість існує де-юре і де-факто, всі рішення законодавчого органу є легітимними, а заявлені окремими політиками причини розпускати парламент – не більш, ніж їх фантазії і наміри якимось чином дестабілізувати ситуацію в Раді і в країні в цілому .

«Якби не було більшості, Верховна Рада не могла б приймати жодного рішення. Рішення приймаються на кожному засіданні, більшість працює, і поки це буде відбуватися, парламент нинішнього скликання буде існувати. Якщо ж протягом періоду, прописаного в Конституції, Раді не вдасться прийняти жодного рішення в сесійній залі, тоді її  можна розпустити. Але сьогодні парламент працює, і це – найголовніше », – заявив Козаченко.

Відповідаючи на питання, чому деякі проекти рішень не знаходять підтримки в сесійній залі з боку фракцій коаліції, парламентар зазначив: «Тому що навіть в самому БПП не всі можуть голосувати за те чи інше питання, навіть якщо є певний політичний тиск «зверху». Є окремі депутати, які не можуть проголосувати, тому що потім вони не зможуть спілкуватися з тими, хто їх обирав. Особливо, в основній частині це – мажоритарники, але й не тільки вони».

«Не дивлячись на деякі труднощі під час окремих голосувань, Верховна Рада працює, рішення все одно приймаються. І поки це відбувається, вони будуть легітимними. Якщо рішення перестануть прийматися, тільки тоді у Президента буде право розпустити Раду у встановлений Конституцією термін», – додав Козаченко.