Новини об'єднаних громад

???????????????????????????????
Поділитись:

На Валківщині продовжуються громадські обговорення щодо створення ОТГ

У с. Костів відбулись громадські слухання, на яких обговорювалась пропозиція Валківської міської ради (Харківська область) щодо можливості приєднання населених пунктів Костівської сільської ради до об’єднаної громади з центром у місті Валки. Ініціатором таких обговорень є Валківська міська рада. У громадських обговореннях взяли участь голова Валківської районної ради, голова районної організації партії «БПП «Солідарність» Віталій Оноша та голова райдержадміністрації Віктор Войтенко. Протягом активного обговорення Костівська громада підтримала пропозицію Валківської міської ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад Валківського району у Валківську територіальну громаду з адміністративним центром у м. Валки. Наступні громадські слухання відбудуться у с. Черемушна та с. Гонтів Яр.

Детальніше
Ізюмська РО_08.08.18_Децентралізація крокує по Ізюмщині
Поділитись:

У селі Куньє на Харківщині відбулися громадські слухання щодо утворення ОТГ

У приміщенні Куньєвської сільської ради Ізюмського району відбулися громадські збори стосовно пропозиції утворення об’єднаної територіальної громади у складі Бугаївської, Олександрівської, Іванчуківської, Чистоводівської, Бригадирівської і Куньєвської сільських рад Ізюмського району. В обговоренні цієї пропозиції взяли участь голова Ізюмської РДА, депутат Ізюмської райради від БПП Любов Шамрай, голова Ізюмської районної організації партії «БПП «Солідарність» Дмитро Кіян, сільські голови, представники аграрного бізнесу, депутати районної та сільських рад, активні громадяни. За словами Любові Шамрай, на сьогодні відомо, що жителі села Чистоводівка вже підтримали ідею створення ОТГ. «Процес створення ще однієї ОТГ на території нашого району розпочався. Також вже відомо, що мешканці Довгеньківської сільської ради заявили про наміри приєднатися до вже утвореної Оскільської об’єднаної територіальної громади», - проінформувала присутніх голова Ізюмської РДА.

Детальніше
1
Поділитись:

Кобзарівська громада на Харківщині підтримала ініціативу щодо створення ОТГ

У с. Кобзарівка на Харківщині відбулися громадські слухання щодо обговорення пропозиції Валківської міської ради про об’єднання територіальних громад у Валківську міську об’єднану територіальну громаду з адмінцентром у м. Валки. У зібранні взяли участь голова Валківської районної ради, голова районної організації партії «БПП «Солідарність» Віталій Оноша та голова райдержадміністрації Віктор Войтенко. На початку заходу голова райдержадміністрації Віктор Войтенко підкреслив, що виключно спільними зусиллями і у форматі відкритого діалогу наш район здатен пройти процес об’єднання і створити самодостатню, заможну, єдину громаду у межах району, зберегти його географічні рамки і спільне історичне надбання. «Усі розрахунки свідчать, що доцільно створити одну громаду у межах району за принципом «Один район – одна громада». І я підтримую цю ідею. Тому необхідно докласти максимум зусиль для того,…

Детальніше
1
Поділитись:

У Нововодолазькій ОТГ відбулося дитяче свято

На дитячому майданчику в смт. Нова Водолага на Харківщині відбулося дитяче свято. Святкові заходи відбулися за підтримки Нововодолазького селищного голови, голови районної організації партії «БПП «Солідарність» Олександра Єсіна. Діти брали участь у розминці, "подорожували" в космосі, змагалися в естафеті та спостерігали за фокусами. Активні учасники отримали подарунки та солодощі.

Детальніше
IMG_3026
Поділитись:

Ніжинські партійці вчилися готувати заявки у Державний фонд регіонального розвитку

Партійці Ніжинської міської організації партії «БПП «Солідарність» взяли участь в тренінгу «Як підготувати успішну заявку до Державного фонду регіонального розвитку», який був організований в рамках Програми з розробки та реалізації місцевих стратегічних документів, спрямованих на розвиток малого та середнього бізнесу. Навчання проводили тренери проекту FORBIZ. До участі в тренінгу долучився міський голова Ніжина Анатолій Лінник та керівники структурних підрозділів Ніжинської міської ради. У ході навчання учасники ознайомляться з основними етапами заповнення заявок. Анатолій Лінник зауважив, що міська рада підтримує Програму з розробки та реалізації місцевих стратегічних документів і сприятиме її реалізації. На чергову сесію міської ради буде винесено проект рішення Ніжинської міської ради «Про затвердження оперативної цілі щодо розвитку малого та середнього підприємництва в Стратегії розвитку міста Ніжина».

Детальніше
-machuhivs-koji-sil-radi
Поділитись:

Мачухівська сільрада взяла на баланс ОТГ освітні заклади

До комунальної власності Мачухівської ОТГ перейшли школи в Полузір’ї, Плоскому, Калашниках, Мачухах і Судіївці. Проект рішення затвердили депутати на сесії. Також затвердили програму дитячого харчування у навчальних закладах громади. Крім того, на баланс ОТГ перейшли бюджетні установи та майно зі спільної власності Новосанжарського району (в межах Полузірської сільради) і майновий комплекс Полтавського районного клінічного центру первинної медичної допомоги. Також депутатський корпус проголосував за вступ Мачухівської сільської ради до Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування та Асоціації міст України. Членство в цих організаціях дає переваги на конкурсах проектів та відкриває можливості до співпраці з органами місцевого самоврядування Полтавщини та України. Затвердили на сесії й офіційний гімн Мачухівської об’єднаної територіальної громади. «Обговорення питань під час сесій — показник небайдужості та відповідальності депутатів.…

Детальніше
38467971_2165403067072138_7575092162790948864_n
Поділитись:

У Пирятині для молоді влаштували караоке

Караоке та дискотеку для молоді влаштувала у Пирятині голова районного осередку БПП Аліна Мірошніченко. «У нас в ОТГ активно встановлюють спортивні та ігрові комплекси. Тепер справа за пирятинцями. Тривалий час у громаді говорили, що мало місця для дозвілля, тому для молоді лишаються лише гаджети та шкідливі звички. Я пропоную жителям влаштовувати на майданчиках різні спортивні та культурні заходи. Якщо є ідеї, але не знаєте як їх реалізувати, звертайтеся до мене і ми разом доведемо, що вміємо культурно і цивілізовано відпочивати. Караоке просто неба – це тільки початок», – повідомила Аліна Мірошніченко.

Детальніше
1
Поділитись:

У Печенізькому районі реалізується проект «Садочок моєї мрії»

Міні-проект «Садочок моєї мрії» став переможцем Харківського обласного конкурсу «Разом у майбутнє» в номінації «Добробут та розвиток громад» у 2018 році. Голова районної ради, голова Печенізької районної організації партії «БПП «Солідарність» Лариса Ярова відвідала Печенізький дошкільний заклад (дитячий садок) №2 та поспілкувалася з колективом з приводу підготовки документації та інших робочих питань щодо реалізації даного проекту. Як розповіла Лариса Ярова, загальна вартість проекту складає 297 916 грн.: кошти обласного бюджету -148 958 грн., кошти районного бюджету – 134 062 грн. і кошти конкурсанта – 14 896 грн. «Проектом «Садочок моєї мрії» передбачено придбання та встановлення ігрового дитячого майданчика на території дитсадка, а також закупка й монтаж огорожі території садочка», - повідомила голова Печенізької районної ради.

Детальніше
Сколе
Поділитись:

На Сколівщині партійці ініціюють створення ОТГ

У місті Сколе партійці БПП разом із депутатами міської та районної рад провели робочу нараду щодо створення Задільської сільської та Сколівської міської об’єднаних територіальних громад. Наразі у Сколівському районі створено лише Славську об’єднану територіальну громаду. Як розповіла очільниця Сокальської районної організації партії «БПП «Солідарність» Галина Лесько, у людей є розуміння необхідності об’єднуватися в громади. Щоправда, є певні побоювання щодо фінансової спроможності громад. Втім, як зазначила Галина Лесько, під час зустрічі з мешканцями роз’яснюються всі питання щодо шляхів мінімізації ризиків, з якими зіштовхуються всі громади на початковому етапі реформування. «Об’єднані територіальні громади - частина великої реформи. Її суть - дати людям можливість навести лад у своєму місті чи селі, працювати над зменшенням необ’єктивних витрат. Громада сама вирішує, як правильно використовувати ресурси…

Детальніше
38131549_273051846813750_771126442732814336_n
Поділитись:

У Мачухівській ОТГ на Полтавщині побудують сучасну амбулаторію

Новий медичний заклад з’явиться на вулиці Центральній у Мачухах Полтавського району завдяки субвенції з державного бюджету. У 2018 році на будівництво надійде майже 3,5 млн гривень. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив голова Мачухівської ОТГ, представник партії «БПП «Солідарність» Валерій Білокінь. «Відповідний наказ про це затвердили сьогодні у Міністерстві регіонального розвитку України. Наша амбулаторія стане однією із 310 медичних закладів у сільській місцевості, що з’являться по всій Україні. І це – результат медичної реформи. Амбулаторія буде не просто додатковим медичним закладом: це буде сучасна установа з новітнім обладнанням для надання первинної та невідкладної допомоги жителям Мачухівської ОТГ. Вдячний Департаменту капітального будівництва ОДА за допомогу на першому етапі цього важливого для громади проекту», — зауважив Валерій Білокінь.

Детальніше

Про реформу

Чому ми обираємо шлях децентралізації?

Тому що європейський та світовий досвід свідчить, що місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись тільки на місцевому рівні. Держава ніколи не дійде до проблем кожного села чи міста, кожної вулиці чи двору.

Хіба в Україні не було місцевого самоврядування?

Було, але дуже обмежене. Щоб зробити щось корисне в своєму місті, місцевій владі треба мати на це кошти. А власних коштів у місцевих влад майже й не було. Ті податки, що сплачували підприємства і люди, які там працювали, чи не повністю забирали в Київ – в держказну. Далі з Києва чиновники вирішували – кому і скільки дати. Часто рішення, чи дати на місцеві потреби гроші – приймали через «відкат». На всіх рівнях – в міністерствах, в обласних адміністраціях, районних. Насправді в Україні існувало не самоврядування, а корупційна вертикаль. Її щороку зміцнювали. Тож місцеве самоврядування якщо й могло якось діяти, то всупереч системі, а не завдяки їй.

У чому суть перетворень, що пропонує децентралізація?

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування нарешті почнуть займатися властивими для них справами. Люди отримають можливість творити (через вибори) органи місцевого самоврядування у громаді, районі та області. Своєю чергою, органи місцевого самоврядування різних рівнів – громади, району, області – отримають повноваження, та під повноваження – необхідні ресурси. Буде запроваджено відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями за ефективність своєї роботи, а перед державою – за законність.

Чим саме відрізняється децентралізація від федералізації?

Федералізація означає передачу значних повноважень на рівень регіонів (області), а децентралізація робить ставку на громади (людей). Передавати ресурси і повноваження лише на регіональний рівень - ризиковано. Адже так можна відтворити централізовану та корумповану систему влади, тільки на регіональному рівні. Але є й інші ризики. Побудова влади за федеральним принципом загрожує тим, що місцеві політики можуть роздмухувати сепаратизм. І використовувати задля цього місцевих мешканців, протиставляти людей. Замість того, аби опікуватись благоустроєм на місцях. Найголовніше – федералізація створить проблеми для ухваленні рішень у країні в цілому. Серед федерацій такі приклади є, коли політики блокують одне одного замість пошуку спільного рішення.

Як зміняться система управління на місцях?

Основною територіальною одиницею стає громада. Громада має голову та виконком, який виконує всі функції з управління громадою. Села, які ввійшли до об’єднаної громади обирають старост, які входять до виконкому об’єднаної громади і виконують ті ж функції, які були в сільраді. Тобто за простою довідкою не потрібно їхати в новий центр громади – усе на місці вам зробить староста. На обласному та районному рівнях обиратимуть депутатів відповідних рад. Вже ради будуть обирати голів рад, які очолять виконкоми, замість рай- та обладміністрацій. Таким чином, обрані місцевими жителями люди будуть керувати областями.