Новини об'єднаних громад

IMG_2504
Поділитись:

Дві чернігівські громади досліджуватимуть ефективність освіти та медицини за підтримки Global Communities

Дві ОТГ - Сновська та Ніжинська - очільники яких були обрані за підтримки БПП, увійшли до складу 20 громад-фіналістів проекту «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині». Проект реалізується міжнародною організацією Global Communities в рамках реформи децентралізації. Протягом двох років Global Communities співпрацюватиме з громадами, проводитиме навчання та підтримуватиме громадян, ЗМІ й ОМС з метою визначення та прийняття механізмів нагляду й залучення громадян до ефективного використання коштів в освіті та медицині. "Проект спрямований на використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині, поліпшення співпраці мешканців та влади, залучення громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків", - додали партійці.

Детальніше
1
Поділитись:

В Ізюмському районі планують створити ще одну ОТГ

У приміщенні сільського будинку культури с. Донецьке Ізюмського району (Харківська область) відбулися збори громади Малокомишуваської сільської ради з приводу приєднання до Оскільської ОТГ. У заході взяла участь депутат Ізюмської районної ради від «БПП «Солідарність» Любов Шамрай. Оскільській сільський голова Геннадій Загоруйко надав пропозицію про приєднання Малокомишуваської сільради до Оскільської ОТГ. Пропозицію підтримали більшістю голосів учасників зборів.

Детальніше
55608163_995359130660203_145768389707563008_n
Поділитись:

У Городнянській ОТГ встановлюють ліхтарі на сонячних батареях

У Городнянській ОТГ, що на Чернігівщині, завершують встановлення нового вуличного освітлення. Ліхтарі працюватимуть на сонячних батареях. Завдяки цьому ділянка дороги, яка є частиною міжнародної траси Р-13, стала більш безпечною для жителів громади. За словами Андрія Богдана, обраного від БПП, міська влада також планує встановити сонячні батареї в інших селах громади.

Детальніше
3
Поділитись:

У селищах Веселому та Савинцях на Харківщині триває будівництво амбулаторій

Голова фракції «БПП «Солідарність» у Балаклійській райраді Степан Масельський ознайомився з ходом будівництва амбулаторій у Веселому та Савинцях. На сьогодні в будівлі амбулаторії Веселого проводяться роботи з монтажу гіпсокартонних перегородок, підвісної стелі та благоустрою території. В амбулаторії сел. Савинці вся площа покрівлі накрита металочерепицею, завершено будівництво цегляних перегородок, ведуться роботи з утеплення фасаду будівлі та улаштування внутрішнього водовідведення. «Питання будівництва амбулаторій буду і надалі тримати на особистому контролі, адже воно є дуже важливим для місцевих мешканців. І наше головне завдання сьогодні – наблизити медичну послугу до людей, які живуть у селах», - наголосив Степан Масельський.

Детальніше
1
Поділитись:

У селищі Донець на Харківщині відремонтували амбулаторію

Відбулось відкриття оновленого після капітального ремонту приміщення Донецької амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у Балаклійському районі на Харківщині. Оглянули відремонтоване приміщення амбулаторії голова фракції «БПП «Солідарність» у Балаклійській районній раді Степан Масельський та депутат Харківської обласної ради від БПП Анатолій Русецький. У двоповерховій будівлі розміщується амбулаторія загальної практики – сімейної медицини з денним стаціонаром та поліклінічне відділення. Як розповів Степан Масельський, медичну допомогу отримують близько 10 тис. жителів смт Донець та 6 сільських населених пунктів, що розташовані поруч. Медичне обслуговування здійснюють 5 сімейних лікарів, хірург, акушер-гінеколог, невропатолог, рентгенолог, стоматолог, терапевт, 2 лікаря лаборанта. У будівлі працює аптечний пункт. Відремонтовані приміщення оснащені новими офісними меблями, замінено медичне обладнання на сучасне, що забезпечить якісне, різнопланове надання медичної допомоги мешканцям селища та навколишніх сіл.…

Детальніше
4
Поділитись:

У Манченках Харківського району відкрили відбудований селищний клуб

У будівлі добудували глядацьку залу на 100 місць з професійною сценою. З результатом проведених в клубі робіт ознайомилася голова Харківської ОДА, депутат обласної ради від БПП Юлія Світлична під час робочої поїздки в район. «Будівля, в який займалися в гуртках діти Манченків, була пристосована під клуб, в ній навіть не було актової зали. Ми повністю відновили будівлю, тепер діти можуть навчатися в комфортних умовах і виступати на справжній сцені. До робіт підійшли комплексно, тож селищний клуб у Манченках не гірший за великі будинки культури, які є в містах області», - сказала Юлія Світлична. Вона зауважила, що розвиток сфери культури на Харківщини є одним з пріоритетів для обласного керівництва. «Зміцнюючи культурну інфраструктуру, ми даємо можливість мешканцям регіону розвиватися, підвищувати культурний рівень.…

Детальніше
VqodWwazvxtC62vyswwq.r695x430
Поділитись:

Голова Вижницької ОТГ Олексій Чепіль: Завдяки децентралізації бюджет громади зріс до 165 мільйонів гривень

За останні два роки бюджет Вижницької ОТГ зріс до 165 млн грн. Так, завдяки реформі у місцевому бюджеті тепер залишається 100% єдиного податку, податку на прибуток підприємств та установ, комунальної власності, податку на нерухомість та землю, 60% ПДФО, 25% – екологічного і 5: – акцизного податків. Кошти за надання адмінпослуг також поповнюють бюджет громади. Про це заявив голова Вижницької ОТГ Олексій Чепіль. «Можливість планувати власний розвиток це, як на мене, найбільший здобуток реформи. Хоч і відповідальність чимала, бо в нашій громаді – місто Вижниця та ще девять сіл, які приєдналися до нас. Розмір інфраструктурної субвенції за ці роки становить 11 млн грн. Серед найважливіших проектів, які нам вдалося зреалізувати, це перекриття дахів шкіл в Іспасі, Мілієвому, Виженці, заміна каналізацій і…

Детальніше
ОТГ
Поділитись:

Микола Перч, голова Вашківецької ОТГ: Лише Порошенко зможе гарантувати незворотність децентралізації

«Я вважаю, що політика децентралізації є надзвичайно ефективною, адже вона реально покращує життя людей, ми розвиваємо сучасну інфраструктуру, будуємо дитячі садочки та школи, ремонтуємо дороги, відкриваємо ФАПи. Переконаний, що лише Петро Порошенко зможе гарантувати незворотність цієї реформи», - сказав голова Вашківецької ОТГ. «Завдяки реформі децентралізації бюджет нашої громади, в якій налічується 11,5 тис. населення, зріс у рази і сьогодні становить 76 мільйонів гривень, з яких 15,5 млн грн – власні надходження. У 2017 році ми отримали 3 млн 600 тис. грн, а в 2018 – 2 млн 500 тис. грн субвенції на інфраструктуру та соціально-економічний розвиток територій. Маючи ці ресурси та відповідні повноваження, ми розподілили їх в інтересах мешканців громади», - сказав Микола Перч, голова Вашківецької ОТГ (Чернівецька область). «Зокрема,…

Детальніше
??????????
Поділитись:

У Кегичівській ЦРЛ відкрили капітально відремонтоване терапевтичне відділення

Завдяки реформі децентралізації, субвенції з державного бюджету, співфінансування з районного бюджету вдалося відремонтувати терапевтичне відділення Кегичівської ЦРЛ, що на Харківщині. Голова фракції «БПП «Солідарність» у Кегичівській райраді Роман Гончаров привітав медичний персонал та оглянув відремонтоване приміщення. «Завдяки реформі децентралізації, а також злагодженій роботі всіх гілок влади наш район отримав державну субвенцію на ремонт терапевтичного відділення у 2018 році. І зараз ми маємо результат – сучасні палати, маніпуляційні, санвузли та інше. Будемо і далі працювати над модернізацією нашої районної лікарні та інших соціальних закладів. Я переконаний, що ми втілимо в життя заплановане, адже маємо всебічну підтримку голови ОДА, депутата облради від БПП Юлії Світличної», - зазначив Роман Гончаров.

Детальніше
1
Поділитись:

В амбулаторії села Курилівка на Куп’янщині розпочали внутрішні роботи

У 2018 році на території Харківської області розпочато будівництво 30 об’єктів: 13 амбулаторій з житлом для 1 сімейного лікаря та 17 – з житлом на 2-х лікарів. Усього на території області заплановано відкрити 50 нових амбулаторій загальної практики. Кошти на будівництво медичного закладу, що буде обслуговувати не лише місцеве населення, а й жителів найближчих сіл, виділено з державного та обласних бюджетів. Про це повідомив голова фракції «БПП «Солідарність» у Куп’янській райраді Микола Ситник. «На сьогодні виконано кладку стін, підведено воду, електроенергію та каналізацію. Також встановлено енергозберігаючі вікна, проводяться внутрішні роботи та ведеться підготовка для монтажу покрівлі», - повідомив Микола Ситник.

Детальніше

Про реформу

Чому ми обираємо шлях децентралізації?

Тому що європейський та світовий досвід свідчить, що місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись тільки на місцевому рівні. Держава ніколи не дійде до проблем кожного села чи міста, кожної вулиці чи двору.

Хіба в Україні не було місцевого самоврядування?

Було, але дуже обмежене. Щоб зробити щось корисне в своєму місті, місцевій владі треба мати на це кошти. А власних коштів у місцевих влад майже й не було. Ті податки, що сплачували підприємства і люди, які там працювали, чи не повністю забирали в Київ – в держказну. Далі з Києва чиновники вирішували – кому і скільки дати. Часто рішення, чи дати на місцеві потреби гроші – приймали через «відкат». На всіх рівнях – в міністерствах, в обласних адміністраціях, районних. Насправді в Україні існувало не самоврядування, а корупційна вертикаль. Її щороку зміцнювали. Тож місцеве самоврядування якщо й могло якось діяти, то всупереч системі, а не завдяки їй.

У чому суть перетворень, що пропонує децентралізація?

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування нарешті почнуть займатися властивими для них справами. Люди отримають можливість творити (через вибори) органи місцевого самоврядування у громаді, районі та області. Своєю чергою, органи місцевого самоврядування різних рівнів – громади, району, області – отримають повноваження, та під повноваження – необхідні ресурси. Буде запроваджено відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями за ефективність своєї роботи, а перед державою – за законність.

Чим саме відрізняється децентралізація від федералізації?

Федералізація означає передачу значних повноважень на рівень регіонів (області), а децентралізація робить ставку на громади (людей). Передавати ресурси і повноваження лише на регіональний рівень - ризиковано. Адже так можна відтворити централізовану та корумповану систему влади, тільки на регіональному рівні. Але є й інші ризики. Побудова влади за федеральним принципом загрожує тим, що місцеві політики можуть роздмухувати сепаратизм. І використовувати задля цього місцевих мешканців, протиставляти людей. Замість того, аби опікуватись благоустроєм на місцях. Найголовніше – федералізація створить проблеми для ухваленні рішень у країні в цілому. Серед федерацій такі приклади є, коли політики блокують одне одного замість пошуку спільного рішення.

Як зміняться система управління на місцях?

Основною територіальною одиницею стає громада. Громада має голову та виконком, який виконує всі функції з управління громадою. Села, які ввійшли до об’єднаної громади обирають старост, які входять до виконкому об’єднаної громади і виконують ті ж функції, які були в сільраді. Тобто за простою довідкою не потрібно їхати в новий центр громади – усе на місці вам зробить староста. На обласному та районному рівнях обиратимуть депутатів відповідних рад. Вже ради будуть обирати голів рад, які очолять виконкоми, замість рай- та обладміністрацій. Таким чином, обрані місцевими жителями люди будуть керувати областями.